Pierwsza pomoc dla szkół rodzenia i rodziców

Kurs pierwszej pomocy dla rodziców - podstawowe informacje

Kurs pierwszej pomocy dla rodziców ma za zadanie przygotować ich do udzielenia swoim dzieciom profesjonalnej pierwszej pomocy w sytuacji, w której ich zdrowie lub życie jest zagrożone. W jego ramach przeprowadzane są zarówno zajęcia praktyczne, jak i teoretyczne. Dzięki nim osoba dorosła nabędzie wiedzę pozwalającej jej na udzielenie pierwszej pomocy, która w skrajnych sytuacjach może uratować życie pociechy.

Kurs pierwszej pomocy dla rodziców - dlaczego to takie ważne, aby każdy z zarówno przyszłych, jak i obecnych rodziców wziął w nim udział?

Bycie rodzicem to niezwykle odpowiedzialne zadanie. Odbycie takiego szkolenia to doskonały sposób na przygotowanie się do tej roli. W przypadku maluchów to właśnie rodzic jest najczęściej świadkiem zagrażającym życiu dziecka sytuacji, dlatego też to właśnie on powinien być jego pierwszym ratownikiem. Przebycie profesjonalnego kursu zwiększa w rodzicu poczucie bezpieczeństwa i pewności, że w przypadku kryzysowych sytuacji takich, jak np.: bezdech dziecka, będzie on w stanie uratować swoją pociechę. Niższy poziom stresu podczas przeprowadzanej akcji ratunkowej to kolejny powód, dla którego zarówno przyszli, jak i obecni rodzice powinni skorzystać z możliwości uczestnictwa w takim kursie.

Kurs pierwszej pomocy dla rodziców - czego można się na nim dowiedzieć?

Na takich zajęciach rodzice mogą dowiedzieć się, jak reagować w różnego rodzaju sytuacjach, które stanowią potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia zarówno dziecka, jak i kobiety, która jest w ciąży. Osoba, która przebyła kurs, wie jakie kroki podjąć w sytuacji:

  • omdlenia,
  • zatrzymania krążenia,
  • zadławienia,
  • krwotoku,
  • upadku,
  • oparzenia,
  • złamania

Kurs pierwszej pomocy dla szkół rodzenia - dlaczego warto zdecydować się na usługi ratownika medycznego w zakresie jego przeprowadzenia?

W roli osoby prowadzącej kurs pierwszej pomocy dla szkół rodzenia doskonale sprawdzi się wykwalifikowany ratownik medyczny. Taki instruktor ma wieloletnie doświadczenie i był w swojej pracy świadkiem szeregu zagrażających życiu sytuacji, więc jest on w stanie perfekcyjnie przedstawić zagadnienia teoretyczne, jak i przede wszystkim praktyczne. Taka wykwalifikowana osoba jest w stanie udzielić uczestnikom zajęć cennych porad, dzięki którym będą oni w stanie w prosty, a zarazem skuteczny sposób przeprowadzić akcję ratunkową. Taki prowadzący będzie miał również na tyle szeroką wiedzę, że z łatwością dostosuje zajęcia do indywidualnych potrzeb klientów.

Pierwsza pomoc dla ciężarnych i młodych rodziców