Kurs pierwszej pomocy Gdańsk.
Stacjonarne szkolenia w Gdańsku – KursySOS

Szukasz kursu z pierwszej pomocy w Gdańsku, dzięki któremu nauczysz się ratowania życia i zdrowia drugiego człowieka? Dobrze trafiłeś! W naszym kursie pierwszej pomocy poruszamy wiele tematów: resuscytacja, defibrylacja, oparzenia, silna reakcja alergiczna, upadki, udar cieplny, hipertermia, zadławienie, tamowanie krwotoku, opatrywanie ran i wiele więcej.


Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu z pierwszej pomocy w Gdańsku?

Kurs pierwszej pomocy nie musi być nudny. Zarówno teorię, jak i zajęcia praktyczne przedstawiamy w interesujący sposób, żebyś zapamiętał jak najwięcej. Naszym celem jest sprawienie, być udzielał pomocy bez strachu, pewnie i szybko. Szkolenia pierwszej pomocy są w stanie pośrednio uratować życie: Twojego dziecka, mamy, kolegi z pracy albo obcego człowieka, który będzie potrzebował Twojej natychmiastowej reakcji. Aby zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności przydatne w ratowaniu ludzkiego życia, idealnym rozwiązaniem jest kurs pierwszej pomocy w Gdańsku. Dlaczego warto wziąć w im udział?

Prowadzący

Adrian Zadorecki

Któż może lepiej znać się na ratowaniu drugiego człowieka niż ratownik medyczny? Instruktorem kursu pierwszej pomocy w Gdańsku jest doświadczony szkoleniowiec – Adrian Zadorecki, który od 15 lat dba o zwiększanie świadomości ludzi dotyczącej udzielania pierwszej pomocy.

 • Jest właścicielem firmy szkoleniowej kursySOS.pl. Przeprowadza szkolenia dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, firm, instytucji, a także kursy pierwszej pomocy dzieciom dla rodziców i opiekunów.
 • Realizuje kursy kwalifikowanej pierwszej pomocy KPP.
 • Jako kierownik Zespołu Ratownictwa Medycznego posiada niezbędną wiedzę teoretyczną i praktyczną, by przekazywać ją kursantom.
 • Posiada międzynarodowe certyfikaty w zakresie Medycyny Ratunkowej EPLS, PHTLS, ACLS, ITLS, ALS, PALS, BLS AED.
 • Jest starszym specjalistą do spraw szkoleń w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy, a dodatkowo uczy medycyny ratunkowej na kierunku Lekarskim UMK Toruń Colegium Medicum w Bydgoszczy.
 • Był również wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile na kierunku ratownictwo medyczne.

Wieloletnie doświadczenie w szpitalnym oddziale ratunkowym i stałe aktualizowanie wiedzy sprawiają, że kurs przeprowadzany przez Adriana jest kompleksowy i zgodny z obowiązującymi wytycznymi.

Zobacz

Jaki jest zakres kursów pierwszej pomocy w Gdańsku?

Udział w kursie pierwszej pomocy nauczy Cię, jak postępować w przypadku zagrożenia życia i zdrowia. Program szkolenia obejmuje:

 • Wezwanie zespołu ratownictwa medycznego.
 • Aspekty prawne w pierwszej pomocy.
 • Postępowanie z nieprzytomnym, pozycja bezpieczna.
 • Komfort termiczny u nieprzytomnych.
 • Resuscytacja krążeniowo-oddechowa (RKO) osoby dorosłej.
 • Resuscytacja osoby dorosłej z użyciem AEDdefibrylatora.
 • Zadławienie u osoby dorosłej.
 • Omdlenie.
 • Atak padaczki/ drgawek.
 • Zawał serca – pierwsza pomoc.
 • Osoba chora na cukrzycę pierwsza pomoc.
 • Tamowanie krwotoku
 • Przedmiot wbity w ciało poszkodowanego.
 • Zabezpieczenie złamania i innych urazów.
zadławienie dorosłego

Uczestnik kursu pierwszej pomocy pozna konkretny algorytm postępowania. W trakcie kursu poza prezentacją będziesz mógł przećwiczyć na fantomach rożne scenariusze i schematy działania.

Zanim uczestnicy rozpoczną ćwiczenia, instruktor dokładnie pokazuje wszystkie czynności, tak aby każdy kursant wiedział, co ma w danej chwili wykonać.

Szkolenia z pierwszej pomocy w Gdańsku – dla kogo?

Kurs pierwszej pomocy Gdańsk przeznaczony jest zarówno dla osób, które nie miały wcześniej do czynienia z pierwszą pomocą, jak i dla tych, które pragną usystematyzować i odświeżyć swoją wiedzę.

Dla szkół

Szkolenia z zakresu pierwszej pomocy można, a wręcz powinno się przeprowadzać w placówkach oświatowych wśród uczniów. Zgodnie z nowym rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej od 1 września  2024 r. zagadnienia dotyczące pierwszej pomocy powinny być realizowane w szkołach podstawowych.  Zajęcia wzmacniające edukację zdrowotną w szkole mają się odbywać w ramach lekcji wychowawczej, ale świetnym rozwiązaniem byłoby zaproszenie wykwalifikowanego ratownika, który może przekazać dzieciom wiedzę dostosowaną do ich wieku.

Dla firm i instytucji

Z kursu pierwszej pomocy mogą skorzystać firmy oraz instytucje. Zgodnie z prawem każdy pracodawca musi wyznaczyć osoby odpowiedzialne za udzielanie pierwszej pomocy w firmie, które muszą mieć przynajmniej aktualne szkolenie okresowe BHP, w ramach którego odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy. Jeśli nie są one przećwiczone na kursie pierwszej pomocy przeprowadzonym przez profesjonalnego szkoleniowca z tytułem ratownika, to osoba ratująca poszkodowanego może wykonać je nieumiejętnie. Dla osób wyznaczonych do udzielania pierwszej pomocy lub osób zobowiązanych przepisami do odpowiedniego przeszkolenia się w związku z wykonywaniem zawodu medycznego są dostępne kursy kwalifikowanej pierwszej pomocy KPP. Z kolei kurs pierwszej pomocy przedmedycznej na poziomie zaawansowanym, zwany również kursem ALS (Advanced Life Support), skierowany jest do lekarzy, pielęgniarek oraz innych profesjonalistów medycznych. Oferta kursu pierwszej pomocy w Gdańsku obejmuje szkolenia dostosowane do specyfiki danej branży oraz potrzeb pracowników. 

Dla osób prywatnych

Każdy z nas powinien co jakiś czas odnowić swoją wiedzę z zakresu pierwszej pomocy. Nieuniknione są sytuacje, w których życie zweryfikuje Twoje umiejętności w tym temacie. By uniknąć stresu i działać szybko oraz skutecznie, weź udział w kursie pierwszej pomocy Gdańsk. Nie ma nic cenniejszego niż życie i zdrowie – pamiętaj o tym.

Pierwsza pomoc resuscytacja dziecka

Co mówią Ci, którzy skorzystali
z naszych usług?


Zgoda na przetwarzanie danych*

Chcesz zorganizować kurs pierwszej pomocy w Gdańsku?

Wypełnij formularz lub zadzwoń na numer
+48 693 610 155