Kursu pierwszej pomocy z certyfikatem

Szkolenia są ważną częścią naszej zawodowej kariery. Bez niektórych zaświadczeń nie możemy pracować. Wiele certyfikatów jest potwierdzeniem naszych umiejętności np. certyfikaty językowe, inne zaś są wymagane przez organy kontrolujące firmę np. Inspekcja Pracy czy Kuratorium Oświaty. Wiele takich dokumentów zawieszonych na ścianie może znacznie podkreślić wartość naszej firmy i podnieść poziom bezpieczeństwa.

Jeśli jesteś tutaj ponieważ szukasz szkolenia online z certyfikatem to kliknij tutaj:

Spis treści:

Kurs pierwszej pomocy z certyfikatem znajdziesz u nas

Nie trać czasu! Zainwestuj w swoje bezpieczeństwo i zdobądź nieocenioną umiejętność udzielania pierwszej pomocy oraz uzyskaj certyfikat już dzisiaj !!! Zapisz się na Kurs Pierwszej Pomocy online z certyfikatem, który otrzymasz w kilka minut. Kliknij w poniższy link i przejdź do szkolenia.

Jak długo ważny jest certyfikat ukończenia kursu pierwszej pomocy?

Certyfikat ukończenia kursu pierwszej pomocy w większości przypadków jest bezterminowy. Podobnie jak prawo jazdy jak raz zdamy egzamin na kierowcę i nawet nie będziemy jeździli samochodem to cały czas mamy prawo jazdy. Zalecenia Europejskiej Rady Resuscytacji są takie, aby powtarzać kurs pierwszej pomocy raz na dwa lata, ale to zalecenia a nie wymóg prawny. Wymóg prawny odbycia kursu pierwszej pomocy terminowo występuje:

 • Jesteś np strażakiem lub policjantem i posiadasz kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy – zaświadczenie oraz uzyskany dzięki niemu tytuł ratownika są ważne przez 3 lata od daty wydawania certyfikatu; po tym czasie konieczne jest odbycie recertyfikacji;
 • ważność kursu dla osób opiekujących się dziećmi do lat trzech (pracowników przedszkoli, żłobków, klubów dziecięcych) wynosi dwa lata od daty ostatniego szkolenia; i choć to tyle w zakresie przepisów, my zalecamy, aby taką wiedzę odświeżać co najmniej raz w roku;
 • Regulamin wewnętrzny firmy lub polityka bezpieczeństwa firmy zakłada, że szkolenie z pierwszej pomocy ma odbywać się częściej np co 2-3 lat.
 • Kiedy konieczne jest wykazanie pracowników z aktualnym ukończonym kursem pierwszej pomocy w celu realizacji przetargu na np. budowę czy wykonanie danej pracy. Bez aktualnego przeszkolenie przetarg może zostać przegrany lub oferta może zostać odrzucona.

Co daje certyfikat kursu pierwszej pomocy?

 • Jest potwierdzeniem nabytej wiedzy i zdobytych umiejętności.
 • Daje pewnego rodzaju gwarancje że w danej firmie, przedszkolu czy szkole możemy czuć się bezpiecznie bo są osoby które odpowiadają za udzielanie pierwszj pomocy i są przeszkolone.
 • Z osobą, która odbyła dobry kurs pierwszej pomocy możemy czuć się bezpieczniej. Taka osoba zareaguje, kiedy się zadławimy albo poważnie zranimy, będzie umiała wykonać resuscytację i umie użyć AED to naprawdę ratuję życie.
 • Na rynku pracy daje większą szanse zdobycia stanowiska pracy. Wyobraźmy sobie, dwie osoby o takim samym wykształceniu, które starają się o pracę np. w przedszkolu. Jedna posiada ukończony kurs pierwszej pomocy a druga nie. Dyrektor placówki nie widząc różnicy w wykształceniu, wybierze osobę która posiada dodatkowe kwalifikacje takie jak kurs pierwszej pomocy.
 • Stawia nas w lepszym świetle przed pracodawcą, ponieważ sami się dokształcamy, zdobywamy wiedzę. Pokazuje to nasze zaangażowanie i odpowiedzialność za np drugiego człowieka.
 • Certyfikat ukończenia kursu pierwszej pomocy chroni także nas jako firmę lub naszego pracodawcę przed karą z takich instytucji jak inspekcja pracy czy kuratorium oświaty, jest dowodem na przeszkolenie pracowników i spełnieniu wymagań prawnych.
 • Zaświadczenie o ukończeniu kursu pierwszej pomocy jest obowiązkowe, kiedy aplikuje np na trenera piłki nożnej lub chcemy uzyskać prawo jazdy.
 • Coraz częściej rodzice szukając niani dla swoich dzieci szukają osoby która posiada certyfikat ukończenia kursu pierwszej pomocy.

Ile kosztuje uzyskanie certyfikatu po kursie pierwszej pomocy?

Kurs pierwszej pomocy jest prowadzony przez moją firmę w wersji stacjonarnej najczęściej są to szkolenia prowadzone dla firm a także kursy otwarte dla każdej osoby chętnej.

Szkolenia w postaci bezpłatnego kursu pierwszej pomocy online dostępne przez 24h składające się z 20 filmów i 20 pytań testowych.

Koszt szkolenia stacjonarnego to około 2000 zł brutto z certyfikatem dla grupy około 10-20 osób. Kurs online może przejść każdy bezpłatnie. Certyfikat szkolenia z pierwszej pomocy przez internet to jedyne 100 zł brutto więcej informacji znajdziesz w zakładce KURS ONLINE.

Kto może wystawić certyfikat o ukończeniu kursu pierwszej pomocy?

Certyfikat o ukończeniu kursu pierwszej pomocy może zostać wystawiony przez organizację, instytucję lub firmę, która prowadziła to szkolenie. Wyjątkiem są poniższe sytuacje w których szkolenie musi być prowadzone przez “medyka” czyli lekarza, pielęgniarkę lub ratownika medycznego i są to szkolenia:

 • kwalifikowanej pierwszej pomocy (czyli tych 66 godzinnych szkoleń dla np. straży pożarnej, WOPRu itp. Ustawa o Państwowym Ratownictwie Medycznym)
 • kursów pierwszej pomocy dla szkół nauki jazdy (Prawo o Ruchu Drogowym)
 • edukacji w szkołach oraz edukacji nauczycieli w ramach podstawy programowej Edukacja dla Bezpieczeństwa (Prawo Oświatowe)

Najczęściej szkolenia realizowane są przez firmy takie jak kursysos.pl gdzie dowiesz się jak udzilać pierwszej pomocy i uzyskasz certyfikat ukończenia szkolenia. Po prostu skontaktuj się ze mną: tel: +48 693610155 lub email: biuro@kursysos.pl

Na jakie podstawie wystawiany jest certyfikat

Certyfikat ukończenia mojego szkolenia jest wystawiany na podstawie wpisu do rejestru instytucji szkoleniowych a także na podstawie Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym która w jasny sposób określa że ja jako Ratownik Medyczny mam prawo takie szkolenia prowadzić.

Wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych nr 2.04/00113/2022

Certyfikat jest zgodny z z art. 8 ust. 2 ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym o organizowaniu i prowadzeniu zajęć z zakresu pierwszej pomocy, kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz medycznych czynności ratunkowych

Co powinien zawierać certyfikat kursu pierwszej pomocy?

Certyfikat kursu pierwszej pomocy powinien zawierać podstawowe informacje i elementy, które potwierdzają ukończenie kursu. Nie ma jednolitego ustawowego wzoru certyfikatu, natomiast istnieje kilka elementów niezbędny aby udowodnić przed jednostkami kontrolnymi prawdziwość i ważność certyfikatu:

 • Pełna nazwa organizacji wraz z danymi teleadresowymi. Certyfikat powinien zawierać nazwę organizacji lub firmy, która prowadziła kurs pierwszej pomocy i wystawia certyfikat.
 • Imię i nazwisko uczestnika: Certyfikat powinien zawierać imię i nazwisko osoby, która ukończyła kurs pierwszej pomocy. To umożliwia jednoznaczne zidentyfikowanie posiadacza certyfikatu.
 • Data ukończenia kursu: Certyfikat powinien zawierać datę ukończenia kursu pierwszej pomocy. Informacja ta jest ważna z punktu widzenia aktualności i odświeżania wiedzy.
 • Numer certyfikatu lub numer identyfikacyjny kursu, który został ukończony.
 • Nazwy kursu lub poziomu kursu np. kurs pierwszej pomocy dorosłym lub kurs pierwszej pomocy dzieciom.
 • Podpis instruktora: Certyfikat powinien zawierać podpis instruktora, który prowadził kurs pierwszej pomocy. Podpis instruktora dodaje autentyczności i potwierdza zaangażowanie i kompetencje instruktora są kursy na których obecność medyka jest koniecznością prawna.
 • Pieczęć i logo organizacji: Certyfikat powinien zawierać pieczęć i logo organizacji, która prowadziła kurs pierwszej pomocy. To dodatkowe zabezpieczenie i potwierdzenie wiarygodności certyfikatu.

Pamiętaj, że konkretne elementy mogą się różnić w zależności od organizacji wystawiającej certyfikat. Ważne jest, aby upewnić się, że certyfikat zawiera wszystkie niezbędne informacje i jest wystawiony przez wiarygodną instytucję.

Wzór certyfikatu ukończenia kursu pierwszej pomocy:

Certyfikat ukończenia kursu pierwszej pomocy

Kto musi posiadać certyfikat ukończenia kursu pierwszej pomocy?

Może taki certyfikat posiadać każdy. Natomiast muszą taki certyfikat posiadać osoby:

 • Odpowiedzialne za udzielanie pierwszej pomocy w zakładzie pracy.
 • Kandydaci na trenerów piłki nożnej.
 • Pracownicy i nauczyciele w szkołach, przedszkolach, klubach malucha.
 • A także obowiązkowo kandydaci na kierowców.

Czy po szkoleniu z pierwszej pomocy online otrzymam certyfikat?

Tak po ukończeniu kursu pierwszej pomocy online i zaliczeniu testu możemy dokonać opłaty i uzyskać automatycznie certyfikat oraz fakturę. Kurs sam w sobie jest bezpłatny opłata jest wnoszona tylko za certyfikat. Certyfikat można uzyskać klikając w poniższy link:

Follow Adrian Zadorecki ratownik medyczny:

specjalista ratownictwa medycznego

Kierownik Zespołu Ratownictwa Medycznego. Wykładowca akademicki Collegium Medicum w Bydgoszczy. Starszy specjalista do spraw szkoleń Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy.

Zostaw Komentarz