Ile kosztuje kurs pierwszej pomocy? Kurs pierwszej pomocy za darmo?

W społeczeństwie rośnie świadomość na temat tego, jak ważne jest umiejętne udzielenie pierwszej pomocy potrzebującej osobie. To nie tylko kwestia odpowiedzialności prawnej, lecz także rosnące poszanowanie dla zdrowia i życia ludzkiego oraz dążenie do poczucia bezpieczeństwa w domu, miejscu pracy, na ulicy. Jaki jest koszt kursu pierwszej pomocy? Dlaczego koszt szkolenia z pierwszej pomocy może być różny? Czy za certyfikat pierwszej pomocy płaci się dodatkowo?Kurs pierwszej pomocy – cena – od czego zależy?

Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy musi być zgodne z normami prawnymi, a jego program musi obejmować wszystkie podstawowe zagadnienia z zakresu pierwszej pomocy. Nie oznacza to jednak, że dostępne na rynku kursy wyglądają identycznie. Mój kurs pierwszej pomocy zawsze dostosowany jest do indywidualnych potrzeb Klienta. I tak na przykład, szkolenie z pierwszej pomocy dla firm obejmuje swoją tematyką zagrożenia charakterystyczne dla danego rodzaju pracy, dla specyfiki konkretnego przedsiębiorstwa. Dzięki temu, pracownicy mogą czuć się bezpiecznie, mając świadomość, że ktoś w zakładzie pracy został przeszkolony z tego, jak sobie radzić w kryzysowych sytuacjach zagrażających ludzkiemu zdrowiu lub życiu.

Dobry kurs pierwszej pomocy kładzie ogromny nacisk na zajęcia praktyczne. Wiedza teoretyczna jest niezwykle istotna, ale to właśnie przetestowanie jej w praktyce pozwala kursantom ocenić trudność zadania, popracować nad techniką zakładania opatrunków czy przełamać strach przed wykonaniem resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Wpływ na koszt szkolenia z pierwszej pomocy ma wiele czynników, m.in.:

  • czas dojazdu do klienta;
  • zakres tematyczny szkolenia, stopień jego zindywidualizowania;
  • liczba uczestników;
  • ilość powtórzonych ćwiczeń praktycznych, stopień zużycia materiałów opatrunkowych;
  • czas szkolenia.

kurs pierwszej pomocy ćwiczenia praktyczne
Ćwiczenia praktyczne podczas kursu pierwszej pomocy

Szkolenia pierwsza pomoc – cena

Jaka zatem jest cena kursu pierwszej pomocy? Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Standardowy kurs pierwszej pomocy dla firm, z podstawowym programem szkoleniowym, to cena 1500 zł. W tej cenie przewidziane jest 8 godzin edukacyjnych kursu prowadzonego dla 10 pracowników biurowych. Cena kursu każdorazowo powinna być ustalana indywidualnie – dla dużych przedsiębiorstw chcących przeszkolić z udzielania pierwszej pomocy wszystkich pracowników można uzyskać atrakcyjne zniżki. A osoby indywidualne? Jeśli ktoś ceni sobie zdobywanie wiedzy w domowym zaciszu, lubi powtarzać materiał w swoim tempie i lepiej skupia się podczas nauki 1:1, warto rozważyć kurs pierwszej pomocy online, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, iż jest to kurs bezpłatny.


Darmowy kurs pierwszej pomocy – gdzie go znaleźć?

Czy darmowy kurs pierwszej pomocy może być pełnowartościowy? Oczywiście, że tak! Zdecydowałem się stworzyć autorski, pierwszy w Polsce kurs pierwszej pomocy online, po to, by szerzyć wiedzę i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy w społeczeństwie. Dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem zupełnie za darmo, a cała wiedza przekazywana jest w postaci czytelnych, skondensowanych materiałów video.

Jedynie certyfikat pierwszej pomocy jest płatny. Jego cena wynosi 100 zł brutto, a może go uzyskać każdy, kto przejdzie kurs pierwszej pomocy online oraz zaliczy test. Taki certyfikat potrzebny będzie pracownikom wyznaczonym przez pracodawcę do udzielania pierwszej pomocy w zakładzie pracy, pilotom wycieczek czy opiekunkom dziecięcym. Jeśli natomiast ktoś chce przejść kurs pierwszej pomocy po to, by wiedzieć, jak pomóc domownikom w przypadku zadławienia czy utraty przytomności, posiadanie certyfikatu nie jest niezbędne.Follow Adrian Zadorecki ratownik medyczny:

specjalista ratownictwa medycznego

Kierownik Zespołu Ratownictwa Medycznego. Wykładowca akademicki Collegium Medicum w Bydgoszczy. Starszy specjalista do spraw szkoleń Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy.

Zostaw Komentarz